NUMMER FW’26
I vårt nya FW’26-nummer tar vi med dig till södra Frankrike och Renée och Jans bröllop som var ett firande av kärlek, vänskap och stil. Vi möter även Louis Abel-grundaren Jimmy Loutfi i en nära intervju om hur hans egna vigselringar blev starten på ett nytt kapitel inom fine jewelry, och blickar mot New York Bridal Fashion Week för silhuetterna, detaljerna och idéerna som sätter tonen för nästa säsong.
Bröllopsfesten
Hashtag-skyltar
Tala om för era gäster att de gärna får dela de foton de tar av ert bröllop på sociala medier som t.ex. Instagram och Facebook. Visa med en instagram-skylt (4 olika för utskrift) vilken hashtag (#) de kan använda.

Skriven av:
Foto:
Hashtag-skylt

Dela bröllopet på Instagram, Facebook m.m.
Vill ni att gästerna delar ert bröllop i sociala medier som t.ex. Instagram och Facebook? Då är en ”hashtag-skylt” ett tips. Ni bestämmer vilken hashtag (#) som ni vill att gästerna använder när de laddar upp foton från bröllopet. På så sätt kan ni enkelt ta del av bilderna sen, och gästerna kan även ta del av varandras.Klicka på den bild nedan som ni vill använda. Då visas den i större format (pdf 18×13 cm) som du kan spara ner/skriva ut. Snyggt är att placera utskriften i en tavelram (eller flera) som du sen placerar i festlokalen så att alla ser. Passande storlek på tavelram finns på t.ex. Ica, Ikea, Gallerix, Clas Ohlson, TGR, Granit, MediaMarkt, Lagerhaus, NetonNet. Tips! Skriv även in denna hashtag i ert festprogram.
Företagsregister
Behöver du hjälp med att hitta leverantörer till bröllopet? Kika in vårt företagsregister.
Skriven av:
Foto:
Relaterade artiklar
-
BröllopsfestenIstället för tårta: Choklad
-
BröllopsfestenIstället för bröllopstårta: Cupcakes
Ljuvliga kärlekscupcakes gjorda av En Nypa Socker. Gör ditt eget högfat istället för bröllopstårta, dekorerat med favoritblommorna.
-
BröllopsfestenIstället för tårta: Lakrits
Bröllopsparet älskar lakrits och vill bjuda sina gäster på en buffé av lakrits istället för den traditionella bröllopstårtan.
-
BröllopsfestenVan der Nootska
Van der Nootska Palatset – en unik festvåningsanläggning mitt i city på Södermalm vid Mariatorget i Stockholm
